> Dan Škole

Početak priredbe

Dan škole

U utorak, 18. 12. 2012., učenici Ekonomske i turističke škole u Daruvaru nisu imali redovitu nastavu.

U 8,00 sati skupili su se ispred učionica i krenuli u sportsku dvoranu gdje su se održavale razne sportske igre. Svaka skupina predstavila nam je svoj talent:    nogometaši, rukometaši, odbojkaši… Svi smo napeto gledali i navijali za svoje prijatelje. Bili smo ponosni kada su odbojkašice Ekonomske i turističke škole pobijedile Gimnaziju. Nakon odigranih svih sportskih susreta, vratili smo se u učionice, po dva razreda u svaku. Zadatak je bio dekorirati i urediti stol u božićnom stilu. Svi su se učenici potrudili i donijeli različite ukrase. Stolovi su izgledali kao iz poznatih američkih filmova.

Ravnateljica i predsjednik Vijeća učenika Silvio Kop ( 4.a) i učenici Valentina Idžanović i Sandro Đurak ( 3.fgs) obilazili su sve stolove, fotografirali ih i kasnije odlučili koja su tri najbolja. Najljepše su dekorirali božićni stol učenici 4.h razreda. Slađana Grgić ( 2.h) objasnila nam je zašto njezin razred nije zadovoljan tom odlukom i smatra da je trebao dobiti nagradu. Oni su na svoj stol postavili plavi stolnjak na kojemu je bio profesionalno složen pribor za jelo. Za dekoraciju su imali razne božićne ukrase i zdjelu u kojoj su gorjele svjećice…, a odlukom Povjerenstva drugo su mjesto osvojili  učenici 3.fgs razreda, a 3. mjesto učenici 1.g razreda.

Povjerenstvo za ocjenjivanje  stolova

Stol 4.H razreda

Stol 2.H razreda

Pogledajte najuspješnije božićne dekoracije stolova (kliknite na poveznicu):

Schoolfest (Školski festival)

Nakon toga uslijedio je, nama učenicima, najzanimljiviji dio: Schoolfest!   Schoolfest je školska priredba na kojoj se bira najbolji pjevač naše škole. Učenici se uvijek rado prijave na tu priredbu u želji da pokažu svoj pjevački talent. Neki su pjevali u paru, a neki pojedinačno. Sve su izvedbe zvučale lijepo i dobile veliki pljesak. Nakon otpjevanih pjesama, započelo je glasovanje. Kada su se glasovi skupili, nestrpljivo smo čekali rezultate i pobjednike.

Priprema za glasovanje za najbolju izvedbu

Stručno povjerenstvo, pod  vodstvom ravnateljice Glazbene škole Bruno Bjelinski Vande Cegledi, najveći je broj bodova dodijelio prošlogodišnjoj pobjednici Jani Ružički, učenici 3.h razreda. Drugo je mjesto osvojila Lucija Franić (4.h), a treće Pamela Đukić (3.a). Pobjednice po izboru publike bile su Marina Dejković (1.d) i  Evica Gegić (1.g).  Svaka je dobila nagradu i zahvalnicu.

Jana Ružička

Marina Dejković i Evica Gegić       Lucija Franić         Pamela Đukić

Bio je to nezaboravan dan. Lijepo smo se proveli i jedva čekamo sljedeću godinu i novi Schoolfest.

Fotoreportaža:

Školsko božićno drvce (kliknite na poveznicu)

Tena Prgić, 1.H

Fotografija: Enea Janda, 4.H

Ekonomska i turistička škola Daruvar / Gundulićeva 14, HR-43500 Daruvar / ss-ekonomskaituristicka-da.skole.hr / etsda@etsda.hr