Humanost na djelu

UNICEF-ov PROJEKT  ŠKOLE ZA AFRIKU

Dobro je činiti dobro

Naši humanitarci

U utorak, 11. prosinca 2012., povodom  Dana UNICEF-a u centru grada Daruvara održalo se prikupljanje sredstava za škole u Africi. U tom projektu nije sudjelovala   samo naša škola nego i druge škole iz cijele Hrvatske te predškolska djeca mnogih vrtića.

Uz pomoć knjižničarke Daše Žabić uredili smo štand naše škole čestitkama i ukrasima za božićno drvce koje smo vlastoručno izradili u školi. Štand je bio otvoren od 10,00 sati te su građani mogli doprinijeti projektu koliko žele novčanim prilozima, a zauzvrat su mogli izabrati čestitku ili ukras za svoje božićno drvce. Tijekom akcije posjetili su nas i novinari Bjelovarskog lista. Zanimalo ih je koliko su građani zainteresirani za pomoć drugima. Nažalost, odgovorom smo ih morali razočarati. Većina je samo prošla pored nas zanemarujući činjenicu da su mogli pomoći onima kojima je pomoć najpotrebnija. No bilo je i onih dobra srca koji su s radošću izdvojili par kuna za pomoć drugima.

Susret s građanima Daruvara

Zahvaljujući njima sakupili smo prijeko potreban novac za školovanje djece u Africi.  Lijepo je činiti dobro djelo.

Nataša Đopar i Nikolina Dočkal, 1.H

Ekonomska i turistička škola Daruvar / Gundulićeva 14, HR-43500 Daruvar / ss-ekonomskaituristicka-da.skole.hr / etsda@etsda.hr