> Najave
Najave

Čitajte u sljedećem broju...

Europsko juniorsko prvenstvo u Turskoj od  7. do 10. veljače 2013. u karateu

Učenici naše škole, Vanja Lončar (3.a ) i Jana Ružička (3.h ), predstavljat će Hrvatsku na Europskom juniorskom prvenstvu u Turskoj. Vanja Lončar državni je prvak u kategoriji juniora do 76 kilograma, a Jana Ružička državna prvakinja u kategoriji juniorske kate ekipno. Želimo hrvatskoj reprezentacije puno sreće i uspjeha.

Tena Prgić, 1.H

Izložbeni pano projekta

Projekt  Comenius  „Hidden talents“ (Skriveni talenti)

U dvojezičnom englesko-njemačkom projektu Skriveni talenti sudjeluju učenici i profesori iz Engleske,  Njemačke, Hrvatske, Mađarske, Rumunjske i Slovačke. Na prvom susretu projektne skupine održane od 15. do 20. listopada 2012. u Engleskoj, koordinatorice projekta profesorice Svjetlana Brkić Milivojević, Mihaela Amić i Anita Ružić odredile su termine sljedećih susreta i dogovorile zadatke.

Od 18. do 23. ožujka 2013. predstavnici naše škole putuju u Mađarsku. Na tom susretu predstavit ćemo se s onim što smo do sada izradili od dogovorenih zadataka: maskotu škole, web stranicu projekta, dnevnik i izvješća s putovanja, višejezični slikovni rječnik.

Cilj je projekta potaknuti mlade na otvoreniju komunikaciju kako bi pokazali svoje talente i ostvarili nova prijateljstva koja će im sigurno pomoći u budućnosti.

Silvio Geler, 4.H

Projekt Comenius „Let's meet under the spots“ (Nađimo se u zajedništvu)

Završni susret sudionika projekta održat će se u našoj školi od 15. do 19. travnja 2013. godine. Susret će započeti izletom u Istru i otok Krk pod nazivom U potrazi za Velim Jožom. Posjetit će nas predstavnici svih zemalja koje sudjeluju u ovom projektu: Poljske, Turske, Češke, Rumunjske i Grčke. Njihov boravak u našem gradu i školi završit će predstavom koju će učenici s profesoricama Romanom Gašpar i Nadom Majstorović pripremititi tijekom boravka u Hrvatskoj, zemlji domaćinu.

Silvio Geler, 4.H

Građanski odgoj i obrazovanje

Tijekom drugog polugodišta posjetit će nas predstavnici udruge Mreža mladih Hrvatske i održati s učenicima 2.a razreda radionicu na temu Direktna demokracija.

Nikolina Geler, 1.H

.... i o mnogim drugim temama!!!

Ekonomska i turistička škola Daruvar / Gundulićeva 14, HR-43500 Daruvar / ss-ekonomskaituristicka-da.skole.hr / etsda@etsda.hr