Hotelijersko – turistički tehničar

Školovanje hotelijersko-turističkog tehničara prilagođeno je zahtjevima  širokog raspona poslova u hotelima, hotelskim poduzećima, turističkim agencijama i drugim sličnim poduzećima turističke ponude.

Hotelijersko-turistički tehničar može raditi mnogobrojne poslove na različitim radnim mjestima:

• obrada turističkog tržišta, obavljanje akvizicije, kalkulativni proračuni i dopisivanje s domaćim i inozemnim poslovnim partnerima uz korištenje stranih jezika i daktilografije,
  • koordinacija rada službi u turističkoj agenciji i u prodajnom odjelu hotela,

obavljanje šalterskih poslova, recepcijski poslovi, poslovi u propagandnoj

turističkoj  djelatnosti i sl.

Zbog izuzetnih napora koje zahtijeva turistička sezona i izravnih kontakata s turistima i poslovnim partnerima, ovo zanimanje zahtijeva izrazitu psihofizičku spremnost i zdravlje.

Kandidati za ta zanimanja moraju poznavati strane jezike, imati razvijenu opću kulturu, smisao za ustrojstvo rada i biti komunikativni.

Nakon završetka programa i položenih ispita Državne mature može postati student na jednom od studijskih  programa na nekom od visokih učilišta RH.